Врњачка Бања међу најуспешнијим локалним самоуправама: Признање за допринос модерној јавној управи

Општина Врњачка Бања добитник је престижног признања за једну од најуспешнијих локалних самоуправа у Србији, које је додељено поводом Међународног дана државних службеника – 23. јуна, на свечаности одржаној у Палати Србија.

Признања су урученa институцијама и јединицама локалне самоуправе које су својим радом допринеле модернизацији, професионализацији и унапређењу ефикасности јавне управе, а овогодишње обележавање празника први пут је организовало Министарство државне управе и локалне самоуправе.

Повељу је у име Општине Врњачка Бања примио председник општине Бобан Ђуровић, који је истакао да је ово признање потврда дугогодишњег рада, професионалног приступа и посвећености унапређењу услуга које локална самоуправа пружа грађанима.

Он је захвалио Министарству државне управе и локалне самоуправе на подршци и успешном партнерству, нагласивши да признање представља додатни подстрек за наставак увођења иновација и подизање квалитета рада општинске управе.

Ђуровић је честитао празник свим државним и локалним службеницима, поручивши да су управо запослени у јавној управи носиоци промена и важан ослонац у изградњи ефикаснијег и савременијег система.

Додељено признање још једном је потврдило позицију Врњачке Бање као једне од локалних самоуправа које континуирано улажу у развој професионалне, одговорне и грађанима доступне јавне управе.