Градоначелнику Новог Пазара признање за унапређење рада Градске управе

Поводом обележавања Међународног дана државних службеника, у Европској кући у Београду одржана је панел-дискусија посвећена досадашњим резултатима и даљим корацима у реформи јавне управе.
Учесници скупова „Државни службеници као носиоци реформе – шта смо до сада урадили и како даље?“ и „Шампиони јавне управе – људи који мењају систем“ разговарали су о унапређењу квалитета јавних услуга, дигитализацији, поједностављењу административних процедура и јачању капацитета запослених у јавној управи.
На скупу су учествовали представници локалних самоуправа, државни службеници и добитници признања за изузетне резултате у раду јавне управе. Том приликом истакнут је значај наставка реформских процеса како би јавна управа била ефикаснија, доступнија и више усмерена на потребе грађана.
Град Нови Пазар недавно је сврстан међу најбоље оцењене градске управе у Србији, а поводом Међународног дана државних службеника градоначелнику Нихату Бишевцу уручено је признање за постигнуте резултате у унапређењу ефикасности, професионализације и модернизације рада Градске управе. Признање му је уручила министарка државне управе и локалне самоуправе Снежана Пауновић.
Из Градске управе истичу да учешће на оваквим скуповима представља прилику за размену искустава и усвајање добрих пракси, као и додатни подстицај за наставак модернизације локалне администрације и унапређење услуга које се пружају грађанима.





