У петак свечано отварање нове деонице Моравског коридора: Краљево добија директну везу са ауто-путем „Милош Велики“

Нова деоница Моравског коридора, од петље Прељина до петље Адрани код Краљева, биће свечано отворена у петак, 26. јуна, а церемонији ће присуствовати председник Србије Александар Вучић.

Реч је о деоници дугој око 29 километара, чијим пуштањем у саобраћај Краљево по први пут добија директну везу са ауто-путем „Милош Велики“. Очекује се да ће нова саобраћајница значајно побољшати повезаност града са Београдом, западном Србијом и осталим деловима земље, као и да ће скратити време путовања и допринети бржем протоку људи и робе.

Деоница Прељина–Адрани део је Моравског коридора, једног од највећих инфраструктурних пројеката у Србији, чија ће укупна дужина по завршетку износити 112,4 километра. Овај ауто-пут повезаће Коридор 10 са ауто-путем „Милош Велики“ и проћи кроз долину Западне Мораве, повезујући више од пола милиона становника централне Србије.

Очекује се да ће нова деоница донети бројне користи привреди, туризму и локалном развоју, али и већу безбедност саобраћаја, јер ће значајан део транзитног саобраћаја бити измештен са постојећих магистралних путева.

Отварањем ове деонице наставља се реализација Моравског коридора, који се сматра једним од кључних пројеката за модернизацију путне инфраструктуре и равномернији развој централне Србије