Слоба Драговић квинтет и Марко Ђорђевић наступају на „Џезибару“ у Краљеву

Љубитеље џеза у Краљеву 4. јула очекује концерт Слобе Драговића и његовог квинтета, који ће у оквиру Интернационалног џез фестивала „Џезибар“ наступити у дворишту Француске куће са почетком у 21 час. Специјални гост вечери биће један од најцењенијих српских бубњара Марко Ђорђевић.
Квинтет, који последњих неколико година бележи бројне успешне наступе, публици је познат по ауторском изразу, снажној енергији и непосредној комуникацији са слушаоцима. Поред Слобе Драговића, који свира клавијатуре и пева, састав чине Владимир Драговић на бас гитари, Драган Хајнрих на гитари, Иван Клачар на саксофону и флаути, док ће за бубњевима бити Марко Ђорђевић.
На репертоару ће се наћи композиције из ауторског опуса Слобе Драговића, међу којима су „Unreachable“, „Stranger“ и „Cameleo“, као и одабране нумере Марка Ђорђевића.
Слоба Драговић је клавијатуриста и композитор познат и као аутор мултимедијалног пројекта „Alan Ford Spy Story“, у којем спаја музику и култни стрип, а као лидер џез-фјужн састава „Gis My Ass“ објавио је два ауторска албума и наступао на бројним сценама.
Специјални гост концерта, Марко Ђорђевић, школовао се на престижном Berklee College of Music у Бостону, где данас ради као професор. Већ две деценије живи у Њујорку и важи за једног од најистакнутијих бубњара савремене џез сцене, препознатљивог по споју балканских ритмова, џеза, фанка и рока.





