Нови Пазар наставља успешну сарадњу са Републиком Турском

Новоименовани амбасадор Турске у Србији Илхан Сајгили састао се током прве званичне посете Новог Пазара са градоначелником Нихатом Бишевцем. Разговори о досадашњој сарадњи и будућим пројектима биле су неке од тема данашњег састанка.

  • Односи Србије и Турске су на историјском максимуму захваљујући председницима држава. Нови Пазар и људи са ових простора који живе у Турској увек су били посебна карика, мост значајан за ту сарадњу. Партнерство са Републиком Турском развили смо на свим пољима, од образовања и културе, а и све оно што будемо радили у наредном периоду, радићемо у интересу грађана Новог Пазара – поручио је градоначелник Нихат Бишевац.

Амбасадор Сајгили исказао је да му је велика част бити гост градоначелника Бишевца.

  • Добри су предуслови за наставак традиционално добре сарадње и тако ћемо наставити, на обострано задовољство. Турска Дирекција и Тика су заинтересоване за реализацију многих пројеката овде и то је наш задатак, јер Бошњаци овог краја су нит која повезује наше земље, изузетно су нам важни – поручио је амбасадор Сајгили.

Градоначелник Бишевац и новоименовани амбасадор у Београду обишли су након састанка Турски културни центар у Новом Пазару.