Министар Мемић: У Полицијској управи Нови Пазар примљено 19 Бошњака од 21 новозапосленог кандидата

Министар туризма и омладине Хусеин Мемић саопштио је на свом Фејсбук профилу да је, након последњег конкурса за пријем полицијских службеника, у Полицијску управу Нови Пазар примљено 19 Бошњака од укупно 21 кандидата.
Мемић је навео да је такав резултат последица одлуке Министарства унутрашњих послова Републике Србије и захвалио Влади Србије и министру унутрашњих послова на, како је истакао, доследном спровођењу политике која прати националну структуру становништва на подручју Новог Пазара.
Према његовим речима, овај корак представља значајан помак ка равномерној националној заступљености Бошњака у државним институцијама и усклађивању националне структуре запослених у полицији са структуром локалног становништва.
Министар је поручио да се поверење грађана у државу и њене институције гради конкретним потезима и додао да ће се наставити активности усмерене ка стварању система који је доступан свим грађанима, без обзира на њихово име, веру или порекло.
„Циљ је да обезбедимо једнаке шансе за све грађане и доследно остваривање права Бошњака у Санџаку и Србији“, навео је Мемић у објави на друштвеној мрежи.





