Врњачка Бања спремна за ЕКСПО караван: Грађани ће 19. јула имати прилику да се упознају са највећом светском изложбом

У општини Врњачка Бања одржан је састанак посвећен организацији манифестације „ЕКСПО 2027 – ЕКСПО караван“, која ће 19. јула стићи у ову туристичку престоницу Србије.
Делегацију ЕКСПО 2027 примили су заменик председника општине Иван Џатић и начелник Рашког управног округа Стефан Аџић, а састанку су присуствовали директори јавних предузећа, као и представници Полицијске управе и Ватрогасно-спасилачке јединице.
Циљ ЕКСПО каравана је да највећу специјализовану светску изложбу приближи грађанима широм Србије, претварајући припреме за овај велики међународни догађај у заједничко национално искуство. Караван ће обићи бројне градове, а Врњачка Бања биће једна од његових важних станица.
Посетиоци ће имати прилику да се кроз директан разговор са организаторима упознају са програмом, изложбама, манифестацијама и бројним садржајима који ће бити реализовани током трајања ЕКСПО 2027.
Долазак каравана представља прилику да се грађани ван Београда ближе упознају са једним од најзначајнијих међународних догађаја који ће Србија бити домаћин, али и да добију све информације о концепту и значају изложбе која ће окупити учеснике из целог света.





